Trener Sportingu: Miejsce w tabeli nie odzwierciedla poziomu Legii

Trener Sportingu Lizbona Jorge Jesus uważa, że Legia Warszawa może sprawić niespodziankę we wtorkowym meczu piłkarskiej Ligi Mistrzów przeciwko jego ekipie. - Dalekie miejsce w tabeli ekstraklasy nie odzwierciedla rzeczywistego poziomu polskiej drużyny - powiedział.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Lizbonie Jorge Jesus przypomniał, że Polacy odnosili w przeszłości wiele sukcesów piłkarskich i wciąż mają zawodników grających na światowym poziomie.

- Wielu z nich gra w dobrych zagranicznych klubach. Niestety, nie potrafię precyzyjnie określić jak aktualny poziom klubów ekstraklasy ma się do zespołów portugalskich, ale mogę potwierdzić, że Legia nie jest słabym zespołem” - podkreślił.

Portugalski szkoleniowiec odnotował, że słaba postawa legionistów w ekstraklasie nie powinna odzwierciedlać ich rzeczywistego poziomu.

- Trudno powiedzieć jak na Legię wpłynie obecność nowego trenera, ale mam nadzieję, że jego dobra współpraca z piłkarzami nie zacznie się jutro na naszym boisku, ale dopiero w następnym meczu ligowym polskiej ekstraklasy” - ironizował Jorge Jesus.

Szkoleniowiec "Lwów”" powiedział, że słabe wyniki ligowe i dopiero 14. miejsce w tabeli ekstraklasy mogą motywować legionistów do gry na wysokim poziomie w LM.

- Liga Mistrzów rządzi się swoimi prawami. W meczach tych rozgrywek jest więcej adrenaliny i zaangażowania piłkarzy niż w meczach ligowych. Stąd zawodnicy z Warszawy mogą zagrać na maksimum swoich możliwości” - stwierdził.

Przyznał, że Legia jest niebezpieczną ekipą, grającą agresywny futbol. Zaznaczył, że może sprawić Sportingowi wiele problemów.

- Oczekuję wyrównanego meczu, gdyż klubowa piłka, z wyłączeniem ekip takich jak Real Madryt, ma dziś w Europie bardzo wyrównany poziom” - dodał.

Trener wtorkowego rywala Legii stwierdził, że jego podopieczni wystąpią w najsilniejszym zestawieniu, a on sam nie zamierza oszczędzać graczy na najbliższy mecz ligowy z Vitorią Guimaraes.

Jesus, odsunięty w meczu z Legią od ławki rezerwowych Sportingu z uwagi na karę dyscyplinarną UEFA, stwierdził, że jego obecność na trybunach nie powinna mieć większego znaczenia na grę podopiecznych.

“- Mam jeszcze sztab szkoleniowy. Znam moich współpracowników od 20 lat i wierzę, że na pewno sobie beze mnie poradzą” - podkreślił.

Legia zajmuje czwarte miejsce w grupie F. Prowadzi Borussia Dortmund przed Realem Madryt i Sportingiem. Wtorkowy mecz drugiej kolejki LM na Estadio Jose Alvalade w Lizbonie z miejscowym Sportingiem rozpocznie się o godz. 20.45 czasu warszawskiego.

Radio ZET/PAP/KS

Więcej: