Legii Warszawa grozi wykluczenie z Ligi Mistrzów!

Legia Warszawa może zostać wykluczona z piłkarskiej Ligi Mistrzów za zachowanie kibiców przed wtorkowym meczem z Realem Madryt. - Wydaje mi się, że taka groźba jest realna - powiedział dyrektor Legii do spraw komunikacji z mediami Seweryn Dmowski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zgodnie z regulaminem Europejskiej Unii Piłkarskiej klub może zostać ukarany za zachowanie kibiców zarówno na stadionie jak i poza nim. - Na razie nie mamy jeszcze dokumentacji od UEFA, spodziewamy się jej w czwartek - dodał Dmowski.

W związku z zajściami zmieni się formuła sprzedaży biletów na mecze wyjazdowe warszawskiego klubu. Jedną z pierwszych decyzji będzie ograniczenie liczby wejściówek na mecz w Dortmundzie z Borussią do kilkuset sztuk. W Madrycie było ich ok. czterech tysięcy.

W czwartek przed sądem w Madrycie stanie trzynastu kibiców Legii, którzy zostali zatrzymani po wtorkowych zamieszkach pod stadionem Santiago Bernabeu przed meczem z Realem (1:5) w piłkarskiej Lidze Mistrzów.

Większość fanów mistrzów Polski, którzy staną przed hiszpańskim sądem, jest oskarżonych o czynną napaść na funkcjonariuszy madryckiej policji.

Radio ZET/PAP/AN

Więcej: