Jakie kary czekają Legię? Grozi jej nie tylko wyrzucenie z Ligi Mistrzów

Przed meczem Legia - Real Madryt kibole mistrzów Polski starli się z policją. Ich zachowanie może mieć fatalne skutki dla klubu, któremu grozi teraz wykluczenie z Ligi Mistrzów.

Czy UEFA powinna wyrzucić Legię z Ligi Mistrzów?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Taka groźba jest realna - mówił po przylocie Legii do Warszawy Seweryn Dmowski, dyrektor klubu do spraw komunikacji z mediami.

Kibole "Wojskowych" nie po raz pierwszy w tym sezonie dali o sobie znać. Za zamieszki podczas meczu z Borussią Dortmund klub ukarany został przez UEFA zamknięciem stadionu przy ul. Łazienkowskiej na mecz z Realem Madryt. Teraz europejska federacja może nałożyć na Legię jeszcze surowszą karę.

Dowodem tego, jak zachowywali się w Madrycie kibole Legii, są materiały pokazywane w hiszpańskiej telewizji:

Jakie kary mogą zostać nałożone na Legię?

Najsurowszą będzie wyrzucenie klubu z obecnych rozgrywek Ligi Mistrzów. Zdaniem Michała Listkiewicza, byłego prezesa PZPN, to jednak scenariusz mało prawdopodobny. - To sparaliżowałoby rozgrywki - powiedział w rozmowie z serwisem sport.pl.

- Bardziej prawdopodobne jest niedopuszczenie Legii do europejskich pucharów w kolejnych latach. Możliwe jest też zamknięcie stadionu w Warszawie na mecz ze Sportingiem Lizbona - zaznaczył Listkiewicz.

Legia wciąż jeszcze zamierzała walczyć o zawieszenie kary zamknięcia stadionu na mecz z "Królewskimi". Po wydarzeniach w stolicy Hiszpanii nie ma już na to chyba najmniejszych szans.

Po trzech meczach fazy grupowej Ligi Mistrzów klub ze stolicy Polski zajmuje ostatnie miejsce w swojej grupie. Nie zdobył do tej pory ani jednego punktu. Jego bilans bramkowy wynosi 1:13.

Radio ZET/AN

Więcej: