Legia może awansować do Ligi Europy! Co musi się stać?

Środowy remis Legii Warszawa z Realem Madryt wlał w serca kibiców nadzieję na to, że wiosną mistrzowie Polski wciąż grać mogą w europejskich pucharach. Dzięki punktowi zdobytemu w starciu z "Królewskimi" Legia wciąż ma realne szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Europy.

Czy Legia zajmie w grupie 3. miejsce i wywalczy awans do Ligi Europy?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po czterech kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzów ekipa ze stolicy Polski zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Prowadzi Borussia Dortmund z 10 punktami, drugi jest Real (8), a trzeci Sporting (3).

O awans do Ligi Europy Legia walczyć będzie z Portugalczykami. Mimo że przegrała z nimi pierwszy mecz 0:2, wcale nie stoi na straconej pozycji. Co musi się stać, aby mistrzowie Polski zajęli w grupie trzecie miejsce i awansowali do Ligi Europy? Scenariuszy jest kilka...

Paweł Zarzeczny o kulisach mecz Legia - Real: Bóg zatrzymał kule posyłane przez Ronaldo

Pierwszy z nich zakłada porażki Legii z Borussią Dortmund i Sportingu z Realem Madryt w 5. kolejce. Wówczas o zajęcie trzeciej lokaty w grupie zdecydowałoby bezpośrednie starcie obu ekip w Warszawie. Zwycięstwo (bez względu na to w jakim stosunku) zapewniłoby awans Legii. Remis premiowałby Sporting.

Drugi jest o wiele mniej prawdopodobny. Zakłada zwycięstwo Legii w meczu wyjazdowym z Borussią Dortmund. Wówczas - w przypadku wygranej Realu ze Sportingiem - awans "Wojskowym" zapewniłby nawet remis w ostatnim meczu z klubem z Lizbony.

Sytuacja skomplikuje się, jeśli Sporting wywalczy w starciu z "Królewskimi" przynajmniej punkt. Wtedy Legia musiałaby pokonać go w bezpośrednim starciu różnicą aż trzech bramek. Jeśli Sporting wygra z Realem, to Legii do zajęcia trzeciego miejsca w grupie potrzebne będą dwa zwycięstwa - z Borussią i Sportingiem.

Grupa F

1. Borussia Dortmund - 10 pkt. (bramki: 11-3) - awans
2. Real Madryt - 8 pkt. (bramki: 12-7)
3. Sporting Lizbona - 3 pkt. (bramki: 4-5)
4. Legia Warszawa - 1 pkt. (bramki: 4-16)

Radio ZET/AN

Więcej: