Znamy miasta-gospodarzy siatkarskich ME 2017

Gdańsk, Katowice, Kraków i Szczecin będą gospodarzami siatkarskich mistrzostw Europy 2017 roku. Nominacje przedstawicielom tych miast wręczyli na konferencji w Warszawie prezes PZPS Jacek Kasprzyk oraz wiceprezydent Europejskiej Konfederacji Siatkówki Renato Arena.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Obaj działacze podpisali także uroczyście umowę na organizację przyszłorocznego turnieju, który odbędzie się w dniach 25 sierpnia - 3 września.

- Oprócz wyzwań organizacyjnych, przed nami także ciężkie do spełnienia zadanie zapewnienia kibicom tego, na co zasługują. Są najlepsi na świecie i dlatego zasługują na najlepszą imprezę. Mamy nadzieję, że impreza będzie równie wspaniała, jak te wcześniej organizowane w Polsce - powiedział Kasprzyk.

Gdańsk, Katowice i Kraków gościły już w przeszłości rozgrywki reprezentacji krajowych, m.in. mistrzostwa świata w 2014 roku. Szczecin ma na razie niewielkie doświadczenie międzynarodowe, ale w ubiegłym roku był organizatorem turnieju Final Four Ligi Mistrzyń.

Nad Wisłą odbyły się już ME kobiet w 2009 roku, a w 2013 Polska była współgospodarzem (wraz z Danią) turnieju mężczyzn.

- Byłem tu w 2009, byłem w 2013 i mam ogromną nadzieję przyjechać także za rok. Ja pochodzę z Włoch, tam mieszka papież. Ale Polska jest centrum innej religii - siatkówki - żartował Arena.

Oprócz gospodarzy w Polsce zagrają: Belgia, Bułgaria, Czechy, Estonia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja i Włochy. Będzie to ostatni turniej o mistrzostwo Starego Kontynentu z udziałem 16 drużyn. Od kolejnej edycji w 2019 roku w uczestniczyć w nim będą 24 reprezentacje.

Losowanie przyporządkowujące grupy A-D do poszczególnych miast odbędzie się 15 listopada w Krakowie.

W piątek zaprezentowano także nowe logo Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Przedstawia element siatki, godło Polski - Orła Białego oraz napis "Polska Siatkówka".

W ostatniej edycji, która odbyła się w Bułgarii i Włoszech, Polacy odpadli w ćwierćfinale po porażce ze Słowenią.

Radio ZET/PAP/KS

Więcej: