Maciej Rybus: Małe szanse, że zostanę na zgrupowaniu

Piłkarz Olympique Lyon Maciej Rybus przyznał, że z powodu urazu kolana są małe szanse na to, aby pozostał na zgrupowaniu reprezentacji Polski, która rozpoczyna przygotowania do piątkowego meczu z Rumunią w eliminacjach MŚ 2018 i towarzyskiego ze Słowenią.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Urazu nabawił się podczas środowego meczu Ligi Mistrzów z Juventusem Turyn (1:1).

- „Doznałem naciągnięcia więzadeł pobocznych w kolanie i prawdopodobnie we wtorek opuszczę zgrupowanie. Najpierw dojdzie do spotkania z doktorem reprezentacji Jackiem Jaroszewskim oraz selekcjonerem Adamem Nawałką. Małe są szanse na to, żebym pozostał na tym zgrupowaniu. Przez co najmniej tydzień nie będę mógł trenować” -– przyznał Rybus, któremu odnowił się uraz z okresu przygotowawczego.

W poniedziałek dodatkowo dowołani zostali Bartosz Bereszyński z Legii oraz Maciej Sadlok z Wisły Kraków. Problemy zdrowotne ma również Paweł Dawidowicz, który już opuścił zgrupowanie.

Biało-czerwoni 11 listopada zagrają w Bukareszcie z Rumunią o punkty kwalifikacji do mundialu oraz trzy dni później we Wrocławiu towarzysko ze Słowenią.

Po trzech kolejkach na czele tabeli grupy E el. MŚ są Czarnogóra i Polska - po 7 punktów. Bałkański zespół zmierzy się w piątek na wyjeździe z Armenią, która przegrała wszystkie dotychczasowe spotkania.

Radio ZET/PAP/KS

Więcej: