Dwa dodatkowe powołania na mecze z Rumunią i Słowenią

Selekcjoner Adam Nawałka dowołał na zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczemi z Rumunią i Słowenią Macieja Sadloka i Bartosza Bereszyńskiego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Ma to związek z problemami zdrowotnymi, z jakimi zmagają się dwaj inni obrońcy - Paweł Dawidowicz oraz Maciej Rybus. Ten pierwszy opuścił już kolegów.

- Paweł Dawidowicz nie weźmie udziału w zgrupowaniu reprezentacji Polski, przygotowującej się do meczów eliminacji MŚ z Rumunią i towarzyskiego ze Słowenią. Dawidowicz doznał urazu mięśniowego, który wyklucza go z gry w dwóch najbliższych spotkaniach drużyny narodowej. Pod dużym znakiem zapytania stoi także udział w zgrupowaniu Macieja Rybusa, który ze względu na uraz opuścił ostatni mecz ligowy Olympique Lyon. Decyzja odnośnie jego przyszłości zostanie podjęta we wtorek - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie "Łączy nas piłka".

Prawy obrońca ma za sobą dwa występy w narodowych barwach. Po raz ostatni zagrał z koszulce z orzełkiem na piersi 18 stycznia 2014, gdy w krajowym składzie Polska pokonała Norwegię 3:0. Zawodnik Wisły Kraków na kolejną szansę czekał jeszcze dłużej, bo aż 5 lat. Wprawdzie otrzymał powołanie na pierwsze spotkanie poprzednich eliminacji z Gibraltarem, ale na murawie się nie pojawił. W reprezentacji rozegrał do tej pory 15 meczów.

Radio ZET/Łączy nas piłka/KS

Więcej: