Zmarł były piłkarz Widzewa, klubowy kolega Zbigniewa Bońka, Marek Pięta

W wieku 62 lat zmarł w piątek Marek Pięta, były piłkarz Widzewa Łódź, z którym wywalczył dwa tytuły mistrza Polski (w 1981 i 1982 r.). W ostatnim czasie był założycielem i prezesem Polskiego Związku Piłkarzy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O śmierci byłego napastnika łódzkiego klubu poinformował na Twitterze prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek. - Co za tragiczna wiadomość; kolega, dobry piłkarz, widzewiak - Marek Pięta odszedł od nas. R.I.P. -  napisał.

Pięta największe sukcesy osiągnął w łódzkim klubie, w którym grał w latach 1978-82. W tym czasie zdobył z Widzewem dwa tytuły mistrza kraju, dwa wicemistrzostwa oraz występował w europejskich pucharach. Zasłynął z goli strzelonych Dino Zoffowi w spotkaniach z Juventusem Turyn w Pucharze UEFA w sezonie 1980/81. Przez cztery lata wystąpił w 84 spotkaniach ligowych, strzelając 19 goli. Później kontynuował karierę piłkarską m.in. w niemieckim Hannoverze 96.

Po jej zakończeniu był m.in. prezesem Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy Widzewa, a także jednym założycieli i prezesem Polskiego Związku Piłkarzy.

Radio ZET/PAP/KS

Więcej: