Siostrzenica prezesa Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej zamordowana

Porwana dla okupu siostrzenica prezesa Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej Angela Marii Villara została zamordowana. Jej zwłoki znaleziono we wtorek w Meksyku - poinformował minister spraw zagranicznych Hiszpanii Jose Manuel Garcia-Margallo.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Zapłacono pewną sumę, mniejszą od tej, jakiej żądano. Sądziliśmy, że jest tylko kwestią czasu, gdy powróci ona cała i zdrowa. Niestety, sprawy nie potoczyły się w ten sposób - oświadczył Garcia-Margallo na antenie radia Onda Cero.

39-letnia Maria Villar Galaz została uprowadzona 13 września. Jej zwłoki znaleziono w Toluce, około 60 km na południowy zachód od stolicy kraju. Porywacze zmusili ją do pobrania pieniędzy z bankomatu, po czym zażądali od rodziny okupu.

Angel Maria Villar, były piłkarz reprezentacji Hiszpanii i Athletic Bilbao, kieruje narodową federacją od 1988 roku, a od 1998 jest członkiem Komitetu Wykonawczego FIFA.

Podczas tegorocznych mistrzostw Europy we Francji zastępował zawieszonego prezydenta UEFA Michela Platiniego, m.in. wręczał medale piłkarzom Portugalii i reprezentacji gospodarzy po finałowym meczu na Stade de France.

Radio ZET/PAP/KS

Więcej: