Bjoergen zakończy karierę po wpadce Johaug? "Jaki to ma sens?"

Podczas piątkowej konferencji prasowej reprezentacji Norwegii Marit Bjoergen i Ingvild Flugstadt Oestberg skomentowały wpadkę dopingową swojej koleżanki, Therese Johaug. - Zastanawiam się, czy bieganie w ogóle ma jeszcze sens - wypaliła najbardziej doświadczona ze Skandynawek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Johaug jest trzykrotną medalistką olimpijską, siedmiokrotną mistrzynią świata i dwukrotną - w tym aktualną - posiadaczką Kryształowej Kuli za triumf w Pucharze Świata, ale w ostatnich tygodniach przeżywa trudne chwile. Wczoraj oficjalnie poinformowała, że we wrześniu miała pozytywny wynik testów dopingowych i grozi jej 2-letnia dyskwalifikacja. Wszystkiemu winny jest.. krem na oparzenia, który zawierał steryd anaboliczny o nazwie clostenbol.

Wszystko działo się na dzień przed oficjalną prezentacją kadry na sezon 2016/2017 w biegach narciarskich. Dziś nie mogło zatem zabraknąć pytań o wpadkę 28-latki.

- Widzieć jak Therese to przeżywa - to coś nierealnego i bardzo trudnego do zniesienia. To dla nas wszystkich szok. W tamtym tygodniu we wrześniu, gdy zastosowała maść, byłyśmy razem. W życiu nie przypuszczałam, że to się wydarzy. Jedną z moich najlepszych przyjaciółek spotyka coś takiego, choć wiem jakie ma podejście i stanowisko w sprawie dopingu. Therese ma nasze pełne wsparcie - powiedziała Marit Bjoergen.

Sześciokrotna mistrzyni olimpijska, która straciła cały ubiegły sezon ze względu na ciążę, przyznała, że ta sytuacja odciśnie swoje piętno na całej reprezentacji, a ona sama zastanawia się, czy w ogóle kontynuować karierę! - Jak widać, nie ma gwarancji, by takiej sytuacji uniknąć, bo zawsze ktoś się może pomylić. Zastanawiam się więc, czy w ogóle bieganie ma jeszcze sens, czy ja też już nie powinnam robić czegoś innego. Pewnie w końcu okaże się, że jednak będę biegała tej zimy, ale to wszystko ma na mnie wpływ - przyznała Bjoergen.

Bardziej oszczędna w słowach była Oestberg, która zdradziła jedynie, że to mogło spotkać również ją.

Radio ZET/Sportowe Fakty/KS

Więcej: