Poważny wypadek samochodowy byłego polskiego pięściarza

Mariusz Cendrowski uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu –- taka informacja pojawiła się na oficjalnym profilu boksera na jednym z portali społecznościowych. Były olimpijczyk z Sydney i wielokrotny mistrz Polski przebywa w szpitalu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Z przykrością informujemy, że w niedzielę, 13 listopada Trener Mariusz Cendrowski uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Obecnie przebywa w szpitalu pod opieką lekarzy i Rodziny. Ze względu na to, że potrzebuje dużo spokoju, aby jak najszybciej wrócić do zdrowia, uprzejmie prosimy uszanować prywatność jego i jego najbliższych” –- można przeczytać na oficjalnym profilu Cendrowskiego na jednym z portali społecznościowych.

Maciej Zegan, bokser i przyjaciel Cendrowskiego, w rozmowie z PAP potwierdził informację o wypadku. „- Obrażenia jakich doznał Mariusz są poważne, ale to wielki wojownik. Trzymamy kciuki i liczymy, że wyjdzie z tego obronną ręką” -– krótko dodał.

Cendrowski sześć razy sięgał po mistrzostwo Polski w wadze średniej i startował na letnich igrzyskach olimpijskich w Sydney w 2000 roku. Zawodową karierę rozpoczął cztery lata później. Ostatni raz w ringu stanął w 2012 roku. Od tamtej pory zajmował się szkoleniem młodych adeptów boksu we wrocławskim klubie ASW Red Corner.

Radio ZET/PAP/AN

Więcej: