Milik walczy o powrót do zdrowia. Polak mocno trenuje [WIDEO]

Arkadiusz Milik, który przechodzi rehabilitację po kontuzji kolana, mocno trenuje, by jak najszybciej wrócić na boisko i pomóc zarówno swoim kolegom z Napoli, jak i reprezentacji Polski. Postępami w procesie dochodzenia do zdrowia 22-latek pochwalił się w mediach społecznościowych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Piłkarz opublikował film z basenu i podpisał "wrócę silniejszy".

Milik nabawił się poważnego urazu 8 października, w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata z Danią. Polak zerwał więzadło krzyżowe i mówiło się, że do gry będzie mógł wrócić dopiero za pół roku. Ostatnie doniesienia są jednak bardziej optymistyczne - prezydent klubu Aurelio di Laurentiis liczy, że Arek będzie do dyspozycji trenera Maurizio Sarriego już w połowie stycznia.

Pod nieobecność reprezentanta Biało-czerwonych Napoli radzi sobie bardzo przeciętnie i systematycznie traci dystans do ligowej czołówki. Kapitan "Azzurrich" przyznał nawet, że kryzys drużyny ma ścisły związek z absencją Milika: - To zawodnik światowej klasy. Bardzo nam go brakuje - zdradził Słowak.

Po przejściu z Ajaxu Amsterdam do Napoli Milik szybko zaaklimatyzował się w nowym klubie, zyskał sympatię kibiców i zaufanie od trenera. W dziewięciu meczach zdobył siedem goli - cztery w Serie A i trzy w Lidze Mistrzów.

Radio ZET/PAP/KS

Więcej: