Kapitan Arki zawieszony na cztery mecze za "rażący faul"

Kapitan Arki Gdynia Miroslav Bożok został zawieszony na cztery mecze za brutalny faul, jakiego dopuścił się w meczu 16. kolejki LOTTO Ekstraklasy z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W pierwszej połowie spotkania Słowak bardzo ostro zaatakował Patryka Fryca. Z dużą agresją wykonał wślizg dwoma nogami i trafił w stopę zawodnika "Słoników". Za swoje zagranie otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę i mógł być pewien surowej kary. Komisja Ligi nie była jednak tak bezwzględna jak wielu komentatorów, którzy domagali się zawieszenia na co najmniej pięć meczów.

- Na zawodnika Arki Gdynia, Miroslava Božoka, nałożono karę dyskwalifikacji w 4 meczach LOTTO Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę w meczu Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza za poważny, rażący faul. Zgodnie z Regulaminem Dyscyplinarnym Polskiego Związku Piłki Nożnej zawodnik karany jest w takim przypadku minimum 2 meczami dyskwalifikacji - czytamy w komunikacie Komisji Ligi.

Taki werdykt oznacza, że Miroslav Bożok w tym roku już nie zagra w ekstraklasie. Straci spotkania z Wisłą Kraków, Ruchem Chorzów, Jagiellonią Białystok oraz Śląskiem Wrocław.

Radio ZET/Ekstraklasa/KS

Więcej: