Mourinho groził Wengerowi pobiciem? "Znajdę go i połamię mu szczękę"

Książka Roberta Beasleya, która wkrótce ukaże się na brytyjskim rynku, rzuca nowe światło na relacje Jose Mourinho i Arsene'a Wengera. Wydawnictwo nosi tytuł "Jose Mourinho: Up Close and Personal".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Książka jest zapisem rozmów angielskiego dziennikarza z portugalskim menedżerem z czasów jego pracy w Chelsea Londyn. Jej fragmenty publikuje "Daily Mail", a najciekawszy wątek dotyczy reakcji "The Special One" na komentarz Arsene'a Wengera po sprzedaży Juana Maty do Manchesteru United w 2014 roku.

Opiekun "Kanonierów" stwierdził, iż Mourinho, w obawie przed niepowodzeniem, specjalnie osłabił swój zespół oddając Hiszpana. Portugalczyk nie przebierał wówczas w słowach.

- Wenger jest specjalistą od porażek. Osiem lat bez trofeum to jest klęska. Jeśli ja bym zrobił coś takiego w Chelsea, odszedłbym i nigdy nie wracał - powiedział mi Mourinho. Emocje szybko nie opadły. Po kilku dniach trener dodał: - Jeśli pan Wenger jeszcze raz będzie krytykował Chelsea i Manchester United za transfer Maty, znajdę go gdzieś poza boiskiem i połamię mu szczękę - usłyszał Beasley.

Do rękoczynów nigdy nie doszło, choć w październiku 2014 roku było bardzo blisko. Po jednym z ostrych fauli panowie wymienili kilka zdań, po czym Wenger popchnął Mourinho. Po spotkaniu menedżerowie nie podali sobie dłoni, a na konferencji prasowej mieli sobie wiele do zarzucenia. Jednocześnie podkreślili, że nie żałują swojego zachowania.

Radio ZET/Daily Mail/SportoweFakty/KS

Więcej: