Zmarł Norbert Mnich, były reprezentant Polski

Nie żyje Norbert Mnich, który był członkiem polskiej reprezentacji w tenisie stołowym. Miał 50 lat.

Do tragedii doszło w piątek po drugoligowym meczu LZS Blyss Kujakowice z ATS Ligota.
– Norbert grał w tym spotkaniu, zdobył dwa punkty dla drużyny z Kujakowic. Zaraz po jego zakończeniu zasłabł i wkrótce zmarł, mimo natychmiastowej reanimacji - powiedział dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego Stefan Dryszel, który od wielu lat znał Mnicha.

Pochodzący z Żywocic na Opolszczyźnie Mnich był rezerwowym m.in. podczas drużynowych mistrzostw świata w 1985 roku w Goeteborgu, gdzie Polacy (m.in. Andrzej Grubba, Leszek Kucharski i Dryszel) zdobyli brązowy medal.
W 1987 roku w Zawierciu został mistrzem Polski w deblu w parze z Mirkiem Pierończykiem. W finale pokonali mnie i Piotrka Molendę, a w półfinale Andrzeja Grubbę i Leszka Kucharskiego, którzy dwa tygodnie wcześniej wywalczyli brąz mistrzostw świata w grze podwójnej w Indiach.

- Norbert był zawodnikiem świetnie grającym bekhendem, do tego miał znakomity nadgarstek. Wciąż grał w tenisa stołowego, był też trenerem w Żywocicach. W ten weekend mieliśmy się spotkać na Grand Prix Polski kadetów w Krakowie - dodał Dryszel.

W przeszłości Mnich występował m.in. w AZS Gliwice, z którym pięć razy wywalczył tytuł mistrza kraju, oraz w klubach niemieckich.

Radio ZET/PAP/MW