PŚ w skokach: Kwalifikacje w Kuusamo rozpoczynają sezon zimowy

Czwartkowe kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Kuusamo, w których weźmie udział siedmiu Polaków, rozpoczną zimowy sezon 2016/17. Sprawdź, gdzie obejrzeć je na żywo w TV.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Trener Stefan Horngacher zdecydował, że w zawodach otwarcia na skoczni Ruka w polskiej ekipie wystąpią: Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła.

Zobacz koniecznie: Kalendarz Pucharu Świata 2016/2017

Polacy poprzedni sezon mieli nieudany. Najwyżej z nich - na 22. pozycji - został sklasyfikowany dwukrotny złoty medalista olimpijski z Soczi Stoch. Słabe wyniki oraz niezbyt najlepsza atmosfera wokół kadry doprowadziły do zmiany trenera. Po ośmiu latach odszedł Łukasz Kruczek, jego następcą został 47-letni Horngacher.

Właśnie słaby poprzedni sezon spowodował, że teraz wszyscy Polacy będą musieli walczyć w kwalifikacjach o prawo startu w konkursie. Pewni występu są bowiem tylko ci zawodnicy, którzy w klasyfikacji końcowej poprzedniej edycji PŚ uplasowali się w czołowej "10".

Trofeum wywalczonego w sezonie 2015/16 będzie bronił Słoweniec Peter Prevc, który w poprzednim wygrał 15 konkursów i zwyciężył z wyraźną przewagą nad najlepszym we wcześniejszej edycji Niemcem Severinem Freundem.

Kwalifikacje do piątkowego konkursu PŚ w Kuusamo rozpoczną się o godz. 18.00. Transmisja na żywo w Eurosporcie.

Radio ZET/PAP/AN

Więcej: