Były reprezentant Anglii ukarany grzywną za rasistowskie zachowanie

Były piłkarz Tottenhamu oraz Lazio Paul Gascoigne po raz kolejny stanął przed obliczem sędziego. Tym razem za rasistowskie zachowanie w stosunku do czarnoskórego porządkowego w czasie imprezy "An Evening with Gazza" w Wolvehampton. Zapłaci grzywnę 1300 dolarów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Chciał pan uzyskać aprobatę ponad tysięcznej widowni wyrażając się o kolorze skóry pana Rowesa. Nie mogą uzyskać aprobaty takie słowa, nawet jeśli są żartem - powiedział sędzia Graham Wilkinson i wymierzył byłemu piłkarzowi grzywnę w wysokości 1000 funtów szterlingów (1300 dolarów USA).

49-letni Paul Gascoigne, nazywany w piłkarskim światku "Gazza", występował na pozycji pomocnika, a z reprezentacją Anglii uczestniczył w finałach mistrzostw świata 1990 i czempionacie Europy sześć lat później.

Gascoigne znany jest ze skłonności do alkoholu. Stąd jego kłopoty ze zdrowiem i z zachowaniem. Alkohol, depresja, stany lękowe i częste wybuchy agresji - taki jest obraz człowieka, który nie poradził sobie ze sławą, pieniędzmi i wielką presją.

W 2005 roku oficjalnie zakończył piłkarską karierę i zajął się występowaniem w programach telewizyjnych oraz pracą szkoleniowca. Trenował m.in. portugalski lokalny zespół Algarve United oraz angielski FC Kettering Town.

Radio ZET/PAP/AN

Więcej: