Piotr Zieliński: Celem na te dwa spotkania jest sześć punktów

Piotr Zieliński podkreślił, że celem reprezentacji Polski w dwóch najbliższych meczach eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2018 z Danią i Armenią na PGE Narodowym jest zdobycie sześciu punktów. - „Musimy być pewni siebie” -– zadeklarował.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

22-letni pomocnik dobrze wspomina ostatnie spotkanie biało-czerwonych z Duńczykami. W meczu towarzyskim w Gdańsku 14 sierpnia 2013 roku Polacy wygrali 3:2, a Zieliński strzelił jedną z bramek. Był to jego trzeci występ w drużynie narodowej.

- „Miło wspominam tamten mecz, ale od niego minęło już kilka lat. Liczy się teraźniejszość. Mam nadzieję, że w sobotę zainkasujemy trzy punkty, a strzelenie bramki nie będzie dla mnie najważniejsze” –- przyznał Zieliński.

Trzy dni po meczu z Danią biało-czerwoni również na PGE Narodowym podejmą Armenię.

- Musimy być pewni siebie. Udowodniliśmy już swoją siłę na własnym stadionie, ale nie tylko. Nikt nie ma wątpliwości, że naszym celem na te dwa spotkania jest zdobycie sześciu punktów” -– podkreślił.

Latem Zieliński związał się z SSC Napoli. W barwach wicelidera włoskiej ekstraklasy wystąpił w tym sezonie w siedmiu meczach ligowych i jednym w Lidze Mistrzów.

- Fajnie się wprowadziłem do drużyny z Neapolu. Mamy szeroką kadrę i wiele meczów do rozegrania, więc trener rotuje składem. Jednak na zgrupowania reprezentacji przyjeżdżam z nadzieją, że zagram. W drużynie narodowej również jest duża konkurencja, a każdy z nas ma swoje dobre strony i może wnieść coś do zespołu” –- ocenił.

Od lata zawodnikiem Napoli jest inny zawodnik reprezentacji Polski Arkadiusz Milik.

„- W klubie na treningach i na meczach mamy schematy, które wspólnie ćwiczymy. Dlatego dobrze się rozumiemy i wiem, gdzie Arek będzie na boisku. Mam nadzieję, że to się przełoży na naszą grę w reprezentacji” -– zakończył Zieliński.

Piłkarze reprezentacji Polski od wtorku będą trenować na boiskach Polonii Warszawa i KS ZWAR. W piątek odbędzie się oficjalny trening na PGE Narodowym.

Po pierwszej kolejce eliminacji mistrzostw świata 2018 Dania z dorobkiem trzech punktów prowadzi w grupie F. Polska po wyjazdowym remisie z Kazachstanem 2:2 jest na drugim miejscu. Oprócz biało-czerwonych po jednym punkcie mają również reprezentacje Kazachstanu, Czarnogóry i Rumunii. Z zerowym dorobkiem stawkę zamyka Armenia.

Radio ZET/PAP/KS

Więcej: