Platini żąda od UEFA gigantycznego odszkodowania?

Były prezydent UEFA Michel Platini żąda od federacji gigantycznego odszkodowania za przerwanie kadencji - donosi niemiecki "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Kwota ma przekraczać 10 milionów franków szwajcarskich.

Czy UEFA powinna spełnić żądania Michela Platiniego?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Ten sam dziennik poinformował, iż Francuz wciąż otrzymuje wynagrodzenie od europejskiej centrali piłkarskiej w wysokości 2 milionów franków szwajcarskich. UEFA zdementowała te rewelacje, ale potwierdziła, iż Platini negocjuje z federacją odszkodowanie.

Ostateczna decyzja będzie należała do Komitetu Wykonawczego UEFA, którego przewodniczącym jest... przyjaciel Francuza, Cypryjczyk Marios Lefkaritis. Krajowe związki, w tym niemiecki, sprzeciwiają się spełnianiu żądania Francuza.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Platini nie będzie mógł liczyć na rekompensatę. UEFA stara się przestrzegać standardów w kwestiach finansowych, a były prezydent został zawieszony na cztery lata właśnie za nieprawidłowości w tym zakresie.

W ubiegłym tygodniu nowym prezydentem UEFA został Słoweniec Aleksander Ceferin. Na kongresie w Ateneach Platini jeszcze raz podkreślił, że do końca będzie walczył o swoje dobre imię.

Radio ZET/Bloomberg/FAZ/AFP/KS

Więcej: