Karta walk gali Polsat Boxing Night. Kto oprócz Głowackiego i Usyka?

Starcie Krzysztof Głowacki - Oleksandr Usyk będzie najważniejszym wydarzeniem gali Polsat Boxing Night. Stawka tego pojedynku to pas mistrza świata WBO. Oprócz niego w Ergo Arenie w Gdańsku dojdzie jednak do kilku innych bardzo ciekawie zapowiadających się walk.

Polsat Boxing Night: Walka Głowacki vs Usyk. Gdzie obejrzeć?

WALKI, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ NA GALI POLSAT BOXING NIGHT:

Krzysztof Głowacki - Oleksandr Usyk
Starcie mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej Krzysztofa Głowackiego z niepokonanym na zawodowych ringach złotym medalistą olimpijskim Oleksandrem Usykiem to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w historii polskiego boksu zawodowego. - To naprawdę niesamowite zestawienie, nie potrafię w nim wskazać faworyta! - napisał o wrześniowym pojedynku ceniony amerykański ekspert bokserski Dan Rafael. Czy w gdańskiej Ergo Arenie zatriumfuje siła i wola walki polskiego mistrza czy też górą bokserska finezja potężnie zbudowanego challengera z Ukrainy? Odpowiedź już 17 września!

Ewa Piątkowska - Aleksandra Magdziak Lopes
Walka o tytuł mistrzyni świata wagi super półśredniej prestiżowej federacji WBC. W roli pretendentek do pasa World Boxing Council obecna mistrzyni Europy Ewa Piątkowska i reprezentująca USA a urodzona w Polsce Aleksandra Magdziak Lopes. Jeśli Piątkowska pokona nieustępliwą rywalkę, zostanie pierwszą w historii polską zawodową mistrzynią świata. W tej walce emocji na pewno nie zabraknie!

Patryk Szymański - Jose Antonio Villalobos
Pojedynek o młodzieżowe mistrzostwo świata WBC wagi super półśredniej. Rywalem niepokonanego na zawodowych ringach Patryka Szymańskiego będzie waleczny Argentyńczyk Jose Antonio Villalobos. Szymański w swoim ostatnim występie w dobrym stylu pokonał byłego pretendenta do pasa IBF Wilky'ego Campforta i coraz śmielej myśli o pojedynku mistrzowskim. Pas młodzieżowego czempiona globu to kolejny krok na drodze do tego celu.

Andrzej Wawrzyk - Albert Sosnowski
Walka dwóch byłych pretendentów do mistrzowskich pasów wagi ciężkiej Andrzeja Wawrzyka i Alberta Sosnowskiego to gwarancja wielkich emocji i mocnych ciosów. Faworytem ekspertów jest dużo młodszy i obdarzony świetnymi warunkami fizycznymi Wawrzyk, jednak mający w swoim dorobku tytuł mistrza Europy Sosnowski zapowiada, że wyjdzie do ringu, by sprawić sensację. Jeśli popularny "Dragon" dotrzyma słowa, pokrzyżuje sportowe plany wysoko mierzącego rywala.

Paweł Stępień - Norbert Dąbrowski
Klasyczna bokserska konfrontacja ringowej rutyny z siłą i młodością. Paweł Stępień to zdaniem wielu obserwatorów jeden z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia. Boksujący w wadze półciężkiej zawodnik ze Szczecina 17 września będzie musiał udowodnić swoją wartość, krzyżując rękawice z doświadczonym Norbertem Dąbrowskim. Obaj zapowiadają wygraną, obaj myślą o nokaucie. Który zejdzie z ringu jako zwycięzca?

Gala Polsat Boxing Night odbędzie się w sobotę. Relacja na żywo z walki Krzysztof Głowacki - Oleksandr Usyk na radiozet.pl.

Radio ZET/PBN-mat. pras./AN

Więcej: