Polska - Armenia: Kto w miejsce Milika? Jest kilka wariantów

Arkadiusz Milik z powodu zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie opuścił zgrupowanie i nie zagra w meczu el. MŚ 2018 Polska - Armenia. Trener Adam Nawałka będzie musiał dać szansę gry innemu zawodnikowi. Opcji do zastąpienia snajpera Napoli ma wiele.

Kto powinien zająć miejsce Milika w składzie na mecz z Armenią?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Selekcjoner ma w kadrze, oprócz Roberta Lewandowskiego, dwóch innych napastników - Łukasza Teodorczyka i Kamila Wilczka. Logicznym wydaje się, że miejsce Milika zając powinien któryś z nich. Jak pokazał jednak mecz z Danią, Nawałka może zdecydować się na zmianę systemu gry.

W sobotnim spotkaniu trener zmienił Milika na Karola Linetty'ego. W ten sposób wzmocnił środek pola i pozostawił w ataku osamotnionego Lewandowskiego. W starciu z Armenią znów może skorzystać z wariantu gry pięcioma pomocnikami. Miejsce Linetty'ego zająć mogą też Krzysztof Mączyński lub Tomasz Jodłowiec.

Ten pierwszy był partnerem Grzegorza Krychowiaka w środku pola na Euro 2016 i cieszy się zaufaniem Nawałki. Wstawienie do składu drugiego pozwoliłoby z kolei wzmocnić defensywę i przesunąć do przodu Piotra Zielińskiego, który mógłby mieć większą swobodę w ataku i grać za plecami "Lewego".

Mecz Polska - Armenia odbędzie się we wtorek o godz. 20.45. Relacja na żywo z tego spotkania na radiozet.pl.

Radio ZET/PAP/AN

Więcej: