Polska - Armenia: Czterech piłkarzy, w tym "Lewy", musi uważać na kartki

Czterech piłkarzy reprezentacji Polski jest zagrożonych absencją w wyjazdowym spotkaniu z Rumunią (11 listopada) ze względu na nadmiar żółtych kartek. W starciu przeciwko Armenii muszą więc bardzo uważać.

Czy Adam Nawałka powinien oszczędzić zagrożonych piłkarzy i nie wystawić ich na mecz z Armenią?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W tym gronie są Piotr Zieliński, Kamil Glik, Robert Lewandowski oraz Thiago Cionek. Trzej pierwsi z napomnieniami wrócili z Astany, Brazylijczyk z polskim paszportem ukarany został w konfrontacji z Danią. Druga żółta kartka wykluczy ich w listopadowego meczu z najwyżej notowanym rywalem Biało-czerwonych w tych eliminacjach, Rumunią (32.; Polska jest 17.).

Kartkę na swoim koncie ma także Łukasz Piszczek, ale on z Ormianami nie zagra ze względu na drobny uraz kolana. Obrońca BVB opuścił już zgrupowanie drużyny narodowej.

Największym problemem byłaby absencja Lewandowskiego i/lub Glika. Obaj są filarami kadry, w większości spotkań grają od pierwszej do ostatniej minuty i mają ogromny wpływ na postawę kolegów. Zieliński dopiero buduje swoją pozycję, a Cionek jest zawodnikiem "łatającym dziury" w defensywie.

Po trzech kolejkach trzy drużyny w grupie E mają na swoim koncie po 4 punkty. Prowadzą Czarnogóra i Rumunią (mają taki sam bilans bramek 6-1) przed Polską (5-4).

We wtorek o godzinie 20:45 Polska zagra z Armenią, Dania podejmie Czarnogórę (20:45), a Kazachstan zmierzy się z Rumunią (18:00).
Radio ZET/KS

Więcej: