Polska - Dania: Niepewny występ Pazdana. Kto go zastąpi?

Przed nami bardzo ważne mecze eliminacji mistrzostw świata 2018 z Danią i Armenią. Reprezentacja Polski prawdopodobnie będzie musiała poradzić sobie w nich bez Michała Pazdana, który wciąż zmaga się z kontuzją barku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Trener Adam Nawałka ma dwóch kandydatów do zastąpienia stopera Legii Warszawa. Pierwszym z nich jest Igor Lewczuk, drugim Paweł Dawidowicz.

Ten pierwszy tego lata przeniósł się do Girondis Bordeaux. Rozegrał w tym sezonie już 17 meczów. W reprezentacji przez całą karierę wystąpił jednak tylko w dwóch spotkaniach.

Polska - Dania: Wróciła grupa trzymająca władzę [WIDEO]

Dawidowicz jest od niego młodszy o 10 lat. Powołany do kadry został w miejsce Bartosza Salamona, który był partnerem Kamila Glika na środku obrony w poprzednim meczu eliminacji z Kazachstanem (2:2).

Lewczukowi i Dawidowiczowi daje się największe szanse na grę, ale należy pamiętać, że w kadrze są też Thiago Cionek i Artur Jędrzejczyk. Jeśli więc Michał Pazdan do soboty nie poradzi sobie z urazem, Adama Nawałkę czeka niemały ból głowy przy ustalaniu składu na mecze z Danią i Armenią.

Mecz Polska - Dania odbędzie się 8 października, z Armenią zagramy trzy dni później. Początek obu spotkań o godz. 20:45. Relacje NA ŻYWO na radiozet.pl.

Radio ZET/AN

Więcej: