Polska - Dania: Mecz na Narodowym przy zamkniętym dachu?

Najwcześniej w piątek, a być może dopiero w dniu meczu z Danią, czyli w sobotę, zapadnie decyzja, czy spotkanie eliminacji piłkarskich mistrzostw świata zostanie rozegrane przy otwartym dachu -– poinformował rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W sobotę Polska podejmie Danię na PGE Narodowym w Warszawie.

„W czwartek wieczorem PZPN przejmie stadion od gospodarza obiektu. - Naszą intencją jest, aby mecz odbył się przy otwartym dachu. Prognozy na sobotę są dużo bardziej optymistyczne niż pogoda w środę, kiedy obserwujemy duże opady deszczu i silny wiatr” -– powiedział Kwiatkowski.

Sędzią sobotniego meczu będzie Włoch Gianluca Rocchi, który prowadził spotkanie przed czterema laty Polska – Anglia. Z powodu ulewnego deszczu i niesprawnego systemu drenażu mecz został przełożony na następny dzień.

- „Ostateczna decyzja odnośnie dachu zapadnie dopiero po przejęciu stadionu przez PZPN. Zdecyduje o tym komisarz FIFA, który przyleci do Polski w piątek. Najwcześniej tego dnia zapadnie ta decyzja, choć nie wykluczam, że podjęta zostanie w sobotę. Póki co przejmiemy stadion z zamkniętym dachem. Przypominam, że konstrukcja stadionu uniemożliwia operowanie dachem w złych warunkach atmosferycznych” –- dodał Kwiatkowski.

Piłkarze reprezentacji Polski trenują na boiskach Polonii Warszawa i KS ZWAR. W piątek odbędzie się oficjalny trening na PGE Narodowym, na którym w sobotę biało-czerwoni zmierzą się z Danią, a trzy dni później z Armenią.

Po pierwszej kolejce eliminacji mistrzostw świata 2018 Dania z dorobkiem trzech punktów prowadzi w grupie F. Polska po wyjazdowym remisie z Kazachstanem 2:2 jest na drugim miejscu. Oprócz biało-czerwonych po jednym punkcie mają również reprezentacje Kazachstanu, Czarnogóry i Rumunii. Z zerowym dorobkiem stawkę zamyka Armenia.

Mecz Polska - Dania odbędzie się w sobotę 8 października na Stadionie Narodowym. Początek spotkania o godzinie 20:45. Relacja na żywo na radiozet.pl.

Radio ZET/PAP/AN

Więcej: