Polska - Dania po raz 22. Bilans niekorzystny dla "Biało-czerwonych"

W sobotę 8 października reprezentacja Polski rozegra drugie spotkanie w eliminacjach mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku. Rywalami będą Duńczycy, z którymi mamy niekorzystny bilans. Jest też jednak dobra informacja.

Kto wygra mecz?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na 21 konfrontacji dwie z nich odbyły się w ramach eliminacji mundialu. "Biało-czerwoni" oba te spotkania wygrali, ale miały one miejsce blisko... cztery dekady temu. W 1977 roku Polacy najpierw zwyciężyli w Kopenhadze po dwóch golach Włodzimierza Lubańskiego 1:2, a w rewanżu w Chorzowie triumfowali aż 4:1.

Niestety ogólny bilans spotkań ze Skandynawami jest ujemny. Nasi piłkarze wygrali tylko 7 z nich, a przegrali 12. Dwukrotnie padł remis.

Po raz ostatni obie drużyny zmierzyły się towarzysko w 2013 roku w Gdańsku. Podopieczni Waldemara Fornalika po pasjonującym boju pokonali Duńczyków 3:2, a gole dla "Biało-czerwonych" zdobywali Mateusz Klich, Waldemar Sobota i Piotr Zieliński. Z tej trójki tylko ten ostatni będzie miał okazję wystąpić w sobotę na Stadionie Narodowym. Dla gości trafiali największa gwiazda tej ekipy Christian Eriksen oraz Martin Braithwaite, którego w Warszawie zabraknie.

Z reguły, gdy dochodziło do starć polsko-duńskich, to Skandynawowie plasowali się wyżej w rankingu FIFA. Teraz jest inaczej - "Biało-czerwoni" zajmują w nim 17. pozycje, podczas gdy podopieczni Age Hareide dopiero 46. To jednak o niczym nie świadczy, bo to rywale lepiej rozpoczęli te eliminacje. Dania skromnie 1:0 pokonała Armenię, a Polacy tylko zremisowali z Kazachstanem 2:2.

Mecz Polska - Dania odbędzie się 8 października na Stadionie Narodowym w Warszawie. Początek spotkania o godzinie 20:45.

Radio ZET/PAP/KS

Więcej: