Polska - Dania: Lewandowski ojcem sukcesu, Glik zawiódł [OCENY]

W drugim meczu eliminacji mistrzostw świata Rosja 2018 Polska pokonała Danię 3:2. Najlepszym piłkarzem spotkania był autor hat-tricka, Robert Lewandowski. Pozostali dwaj liderzy - Kamil Glik i Grzegorz Krychowiak - zawiedli. Zobaczcie, jak oceniliśmy naszych zawodników (skala 1-10).

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Łukasz Fabiański 7: Przy bramkach nie miał szans, a ponadto nie miał zbyt wiele pracy. Raz świetnie obronił uderzenie Poulsena, dobrze wychodził do dośrodkowań. Pewny punkt drużyny.

Łukasz Piszczek 6: Mało gry do przodu, nieudana asekuracja przy drugim golu Duńczyków, ale ogólnie dobrze pilnował lewą stronę rywali. Z tamtej strony groziło nam mniejsze zagrożenie.

Kamil Glik 4: To największy paradoks tego spotkania. Obawialiśmy się tego, kto będzie partnerem Glika na środku defensywy i jak sobie poradzi, tymczasem stoper Monaco rozegrał jeden z najgorszych meczów w reprezentacji Polski. Nie chodzi tylko o samobója, dość przypadkowego zresztą. Miał mnóstwo niedokładnych podań, podejmował błędne decyzję i źle się ustawiał. To Brazylijczyk z polskim paszportem i Piszczek musieli go asekurować, a nie on ich.

Thiago Cionek 7: Adam Nawałka ma taki dziwny dar, że jak już wybiera zawodnika do pierwszej jedenastki, to zwykle trafia. Obrońca Palermo zapewne znów zasiadłby w gronie rezerwowych, gdyby zdrowie pozwoliło na występ Michałowi Pazdanowi. Selekcjoner nie postawił na Lewczuka, a właśnie na Cionka, a ten odpłacił mu bardzo solidną grą. Kilka razy znakomicie zaasekurował kolegów.

Artur Jędrzejczyk 7: Obok Cionka najlepszy gracz w bloku defensywnym. Miał trochę problemów z Ankersenem, ale ogólnie udowodnił, że warto na niego stawiać. Szkoda, że boi się (nie umie) zagrywać lewą nogą, bo jeszcze większy byłby z niego pożytek w ofensywie.

Grzegorz Krychowiak 5: Przyzwoity występ w destrukcji, ale też bardzo nieporadny i niezdecydowany w grze do przodu. Zanotował sporo strat, "wolno myślał" i parę razy naraził naszą drużynę na kontrę. Na plus trzeba mu zapisać, iż lider Skandynawów, Christian Eriksen, nie pograł sobie przy nim. To wciąż nie jest ten sam zawodnik, który błyszczał w poprzednim sezonie i na Euro 2016.

Piotr Zieliński 7: Wreszcie zagrał na miarę oczekiwań, choć wciąż bez błysku. Lepszy od Krychowiaka, kreatywny, to on wypracował pierwszego gola rozrzucając futbolówkę na lewą stronę.

Kamil Grosicki 8: Bardzo dobra pierwsza połowa. Był bardzo aktywny, szybki, nieuchwytny dla rywali, a do tego wypracował oba gole. W pierwszej sytuacji zanotował asystę, w drugiej idealnie zagrał do faulowanego w polu karnym Milika. Po przerwie zgasł i dał poszaleć na skrzydle Ankersenowi

Jakub Błaszczykowski 6: Dyskretny występ prawoskrzydłowego Wolfsburga. Nie był tak widoczny jak Grosicki, ale tradycyjnie dobrze współpracował z Piszczkiem i pracował w defensywie. Kilka razy podjął błędną decyzję, nie podejmował pojedynków jeden na jeden, a to było jego największą siłą na Euro 2016.

Arkadiusz Milik 6: Tym razem nie można mu nic zarzucić w kwestii niewykorzystywania sytuacji, bo... po prostu ich nie miał. Początkowo niepewny, kilka niecelnych zagrań, ale dobrze pracował w defensywie. Po faulu na nim arbiter podyktował rzut karny. Zszedł po pierwszej połowie z kontuzją.

Robert Lewandowski 9: Jego hat-trick jest w 50 procentach zasługą Adama Nawałki. Widząc zmęczenie kapitana selekcjoner dał odpocząć, nakazał treningi indywidualne i to zaowocowało "głodem piłki". Lewandowski miał dziś trzy okazje i wszystkie wykorzystał. Do tego świetnie rozbijał defensorów, nękał ich i zmuszał do błędu. Był pierwszym obrońcą.

Karol Linetty 5: Niczego nie wniósł. Mało aktywny, grał bardzo asekuracyjnie, do najbliższego kolegi. W Samdporii błyszczy i zbiera dobre recenzje, w reprezentacji od czasów spotkania z Irlandią nie potrafi pokazać pełni swoich możliwości.

Maciej Rybus 5: Wszedł na ostatni kwadrans za Grosickiego. Próbował szarpać lewą flanką, ale nie dysponuje taką szybkością i takim dryblingiem jak skrzydłowy Rennes.

Sławomir Peszko: Grał zbyt krótko
Radio ZET/PAP/KS

Więcej: