El. MŚ 2018. Robert Lewandowski: Euro 2016 jest już przeszłością

Robert Lewandowski we wtorek rozmawiał z dziennikarzami na temat zbliżającego się meczu Polska - Kazachstan w eliminacjach do mistrzostw świata 2018.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Zdajemy sobie sprawę, ze wszystko to, co było na EURO 2016 jest już przeszłością. Z jednej strony to niezapomniane chwile i ogromne emocje, ale teraz to już historia. Jeśli chodzi o kolejne mecze i postrzeganie naszej reprezentacji w Europie czy na świecie, na pewno sporo się zmieni. Oczekiwania będą znacznie większe, a co za tym idzie, wzrośnie tez presja. Na pewno łatwiej się wtedy nie gra, ale wiemy jak to jest i potrafimy sobie poradzić. Wiemy, że każdy będzie na nas patrzył i każdy błąd będzie inaczej postrzegany, w końcu jesteśmy ćwierćfinalistami mistrzostw Europy - powiedział Lewandowski.

Kapitan naszej kadry skomentował także awans Legii do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

- Gratuluję Legii awansu, bo wreszcie polski kibic będzie mógł zobaczyć mecze Ligi Mistrzów w kraju. Nie odbierałbym Legii szans. To trochę specyficzne, że wszyscy w Polsce czekali tak wiele lat, a jak już drużyna awansowała, to zastanawiają się, po co. To wręcz popadanie ze skrajności w skrajność. Trzeba najpierw poczekać, zobaczyć mecz, a dopiero później komentować. Liga Mistrzów rządzi się swoimi prawami. Legia ma szanse na punkty, może być jej nawet łatwiej niż w eliminacjach, bo nie będzie musiała prowadzić gry. Nastawi się zapewne na kontrataki i może w tym aspekcie wyglądać nawet lepiej, niż w eliminacjach - przyznał.

Mecz Polska - Kazachstan odbędzie się 4 września. Jego początek o godz. 18.00. Relacja na żywo na radiozet.pl.

Radio ZET/Łączy Nas Piłka/AN

Więcej: