El. MŚ 2018: Polacy gotowi do gry na sztucznej murawie

Piłkarze reprezentacji Polski przyznają, że sztuczne boisko w Astanie, na którym odbędzie się niedzielne spotkanie z Kazachstanem w eliminacjach mistrzostw świata 2018, będzie pewnego rodzaju dyskomfortem, ale nie stanowi to poważniejszych trudności.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- W Holandii grałem kilka razy na sztucznej murawie i dla mnie nie będzie to nic nowego. Pod każdym względem jest inaczej, ale każdy z nas zdąży się przystosować do tych warunków” -– powiedział Arkadiusz Milik.

Boisko ze sztuczną murawą to z kolei nowość dla Bartosza Kapustki.„ - Dla mnie to będzie coś nowego, ale jesteśmy do tego przygotowani poprzez trening w Karczewie na podobnej nawierzchni” -– przyznał pomocnik Leicester City.

- „Nie da się ukryć, że piłka zachowuje się trochę inaczej, ale trening na sztucznym boisku przygotował nas do tego meczu” –- dodał natomiast Kamil Glik.

Kulisy Euro 2016. Premiera filmu "Chcę więcej" [WIDEO]

Boisko w Astanie wizytował dyrektor reprezentacji Polski Tomasz Iwan przy okazji meczu FK Astana –- Żalgiris Wilno w 2. rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów.

„- W Żalgirisie asystentem trenera jest mój kolega Andrius Skerla, z którym grałem w PSV Eindhoven i przekazał mi swoje uwagi na temat nawierzchni. Widziałem, że zawodnicy Żalgirisu nie dobrali odpowiedniego obuwia i mieli problemy z poruszaniem się. Dlatego dobór odpowiednich butów jest kluczowy, bo biega się po plastiku imitującym trawę. W trakcie gry trzeba zwrócić uwagę, żeby odpowiednio mocno podawać piłkę, bo ta może się zatrzymywać” -– tłumaczył.

We wtorek biało-czerwoni trenowali na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Karczewie. - Na co dzień grają na trawiastych murawach i sztuczna nawierzchnia budziła największe obawy. Te zajęcia pomogły nam w przygotowaniach - dodał Iwan.

W piątek piłkarze reprezentacji Polski wylecieli czarterem do Kazachstanu, a w niedzielę o godz. 18 polskiego czasu zagrają w Astanie z gospodarzami.

Relacja na żywo z meczu Polska - Kazachstan na radiozet.pl.

Radio ZET/PAP/AN

Więcej: