El. MŚ 2018: Kamil Grosicki nie zagra z Kazachstanem

Ciąg dalszy problemów Kamila Grosickiego. Po fiasku transferowym przyszła wiadomość, że skrzydłowy nie poleci z drużyną do Kazachstanu z powodu kontuzji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Informację potwierdził już PZPN. - Skrzydłowy reprezentacji Polski urazu mięśnia obręczy biodrowej nabawił się jeszcze podczas pobytu w klubie. Zawodnik nie poleci z drużyną do Kazachstanu i od razu rozpoczyna leczenie. Po upływie około tygodnia powinien wrócić do pełnego treningu - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie "Łączy nas piłka".

Grosicki jest podstawowym lewoskrzydłowym reprezentacji Polski, najlepszym asystentem i zawodnikiem kreującym kolegom mnóstwo sytuacji. Pod jego nieobecność na lewej flance mogą wystąpić Bartosz Kapustka, Maciej Rybus bądź Paweł Wszołek, który jednak lepiej czuje się na prawej stronie.

To kolejna zła wiadomość dla "Grosika". W ostatnim dniu okienka transferowego Polak przeszedł testy medyczne w zespole angielskiej Premier League Burnley, ale do transakcji ostatecznie nie doszło - weto postawili działacze Rennes.

Mecz Polska - Kazachstan odbędzie się w Astanie 4 września o godzinie 18.

Radio ZET/PZPN/KS

Więcej: