Polska - Kazachstan: Znamy skład Biało-czerwonych. Nie ma Pazdana!

Adam Nawałka odkrył karty przed inauguracyjnym meczem eliminacji mistrzostw świata z Kazachstanem. Na pierwszy rzut oka jest to bardzo ofensywne zestawienie.

Kto wygra mecz?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dawno nasza reprezentacja nie rozpoczynała kwalifikacji do wielkiego turnieju z takim spokojem - bez gwałtownych ruchów, ze starym szkoleniowcem i z piłkarzami grającymi w najlepszych klubach Europy. Nawet kontuzja Kamila Grosickiego i słabsza dyspozycja Krzysztofa Mączyńskiego - podstawowych graczy na Euro 2016 - nie zmąciła tej sielanki.

Adam Nawałka miał kilka znaków zapytania - kogo wystawić obok przesiadującego na razie na ławce PSG Grzegorza Krychowiaka i komu zaufać pod nieobecność "Grosika". Ostatecznie zdecydował się na nowego piłkarza mistrza Anglii Bartosza Kapustkę oraz - póki co rezerwowego - rozgrywającego Napoli, Piotra Zielińskiego.

W stosunku do kadry znanej z Euro 2016 brakuje Artura Jędrzęjczyka, którego zastąpił powracający do drużyny narodowej po kontuzji Maciej Rybus oraz jednego z bohaterów turnieju Michała Pazdana, który na ostatnim treningu naciągnął mięsień. W jego miejsce wystąpi Bartosza Salamon z włoskiego Cagliari.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Kazachstanem:

Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Bartosz Salamon, Maciej Rybus - Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Bartosz Kapustka, Jakub Błaszczykowski - Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski

Radio ZET/KS

Więcej: