Trener Kazachstanu: Remis nas nie satysfakcjonuje. Zagramy o zwycięstwo

Trener reprezentacji Kazachstanu Tałgat Bajsufinow podkreślił, że w niedzielnym meczu w Astanie z Polską w eliminacjach mistrzostw świata 2018 jego podopieczni będą walczyli o zwycięstwo. - „Remis nas nie satysfakcjonuje” -– powiedział.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W trakcie przygotowań do niedzielnego meczu dużą uwagę zwracano na fakt, że spotkanie na Astana Arena zostanie rozegrane na sztucznym boisku.

- „To najnowocześniejszy stadion w naszym kraju. Na innych obiektach w Kazachstanie jest naturalna nawierzchnia. Jednak stadion w Astanie jest najlepszy w kraju. To jest nasz dom i przyzwyczailiśmy się do tego obiektu” -– powiedział Bajsufinow na oficjalnej konferencji przedmeczowej.

We wtorek reprezentacja Kazachstanu przegrała na wyjeździe 0:2 w towarzyskim spotkaniu z Kirgistanem.

„- Wcześniej zagraliśmy trzy inne mecze towarzyskie. Na bazie tych doświadczeń staramy się rozwiązywać nasze problemy, aby w jak najlepszym nastroju przystąpić do niedzielnego meczu. Nie zmieniamy generalnie naszej gry, ale wprowadzamy małe zmiany. Po analizach zauważyliśmy słabe strony naszej drużyny. Teraz w grze obronnej będziemy stosować inną taktykę niż wcześniej” - przyznał szkoleniowiec.

W rankingu FIFA biało-czerwoni zajmują 16. miejsce, a Kazachowie 96.

- Polska to ćwierćfinalista Euro 2016. Ten zespół stanowi świetny kolektyw i jest bardzo mocny. Świetnie zaprezentował się na turnieju we Francji. 80 procent polskich zawodników występuje w czołowych europejskich klubach. Z wielkim szacunkiem odnosimy się do każdego rywala, również do Polski” –- przyznał Bajsufinow.

Selekcjoner Kazachów w dniu meczu z Polską będzie obchodził 48. urodziny.

- Pozytywny wynik będzie doskonałym prezentem urodzinowym. Nasza drużyna bardzo poważnie przygotowuje się do tego meczu. Wiemy, że nasi kibice, którzy mogą zapełnić stadion, liczą na pozytywny wynik meczu. Będziemy walczyć o zwycięstwo. Wynik 0:0 nas nie będzie satysfakcjonował. Będziemy walczyć do końca, aby sprawić kibicom wiele radości. Tylko zwycięstwo pomoże nam dalej się rozwijać” -– zakończył Bajsufinow.

Z szacunkiem, ale bez bojaźni o zespole Polaków wypowiadał się obrońca Jełdos Achmietow.

- Nie boimy się Polaków. Jesteśmy świetnie przygotowani do tego spotkania i wierzymy, że stadion będzie naszym atutem. Będziemy chcieli zagrać w swoim stylu i wykorzystać nasze atuty” -– podkreślił Achmietow.

Mecz Kazachstan -– Polska w eliminacjach mistrzostw świata 2018 w Astanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 18 czasu polskiego.

Radio ZET/PAP/KS

Więcej: