Adam Nawałka powołał kadrę na mecze z Rumunią i Słowenią

Adam Nawałka ogłosił kadrę reprezentacji Polski na listopadowe mecze z Rumunią i Słowenią. Do składu powołał m.in. Artura Boruca i Łukasza Teodorczyka, o których zachowaniu głośno było po ostatnim zgrupowaniu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Wydarzenia związane z zachowaniem niektórych zawodników podczas ostatniego zgrupowania reprezentacji w Warszawie poddano dokładnej ocenie. Decyzje co do konsekwencji zostały już podjęte, a zawodnicy zostali o nich poinformowani - powiedział Adam Nawałka dla serwisu "Łączy Nas Piłka".

Po ostatnim zgrupowaniu "Przegląd Sportowy" ujawnił, że niektórzy piłkarze (z Arturem Borucem i Łukaszem Teodorczykiem na czele) organizowali w hotelu nocne spotkania zakrapiane alkoholem.

Jedynym debiutantem w kadrze jest Jacek Góralski. Pomocnik Jagiellonii Białystok przekonał do siebie selekcjonera dobrymi występami w Ekstraklasie. W tym sezonie wystąpił w ośmiu ligowych spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę.

Najbliższy mecz reprezentacja Polski rozegra z Rumunią w ramach eliminacji mistrzostw świata 2018. To spotkanie odbędzie się 11 listopada. Cztery dni później biało-czerwoni zagrają towarzysko ze Słowenią.

Kadra reprezentacji Polski:

Bramkarze: Artur Boruc, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Thiago Cionek, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Łukasz Piszczek, Maciej Rybus

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Damian Dąbrowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Tomasz Jodłowiec, Bartosz Kapustka, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Krzysztof Mączyński, Sławomir Peszko, Paweł Wszołek, Piotr Zieliński

Napastnicy: Robert Lewandowski, Łukasz Teodorczyk, Kamil Wilczek

Radio ZET/Łączy Nas Piłka/AN

Więcej: