Polska - Rumunia: Pazdan lekiem na problemy Adama Nawałki?

Michał Pazdan wraca do gry w reprezentacji. Obrońca Legii Warszawa wreszcie jest do dyspozycji Adama Nawałki i będzie mógł wystąpić w meczu eliminacji mistrzostw świata 2018 Polska - Rumunia. Być może on poprawi słabo spisującą się w ostatnich spotkaniach defensywę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Czy Polska wygra w piątek z Rumunią?

Biało-czerwoni w trzech meczach eliminacji stracili już pięć goli. Aż dwukrotnie Łukasza Fabiańskiego pokonywali reprezentanci Kazachstanu. Tyle samo bramek strzelili mu Duńczycy. Raz trafili przeciwko nam piłkarze Armenii.

Michał Pazdan nie zagrał w żadnym z tych meczów. Pod jego nieobecność trener Nawałka wystawiał do gry trzy różne formacje obronne. W starciu z Kazachstanem postawił na czwórkę: Rybus, Glik, Salamon, Piszczek. Przeciwko Danii zagrali: Jędrzejczyk, Cionek, Glik i Piszczek. W ostatniej potyczce z Armenią kontuzjowanego Piszczka zastąpił na prawej stronie Błaszczykowski. Teraz wszystko wskazuje na to, że selekcjoner znów zastosuje inny wariant.

Pewniakami do gry są Piszczek i Glik. Zapewne dołączy do nich cieszący się dużym zaufaniem trenera Pazdan. Na lewej obronie pewnie zagrałby Rybus, ale zmaga się z kontuzją, wystąpi więc Jędrzejczyk. W bramce - Fabiański.

Przypomnijmy, że obrona z Pazdanem w składzie świetnie radziła sobie podczas Euro 2016 we Francji. Polacy stracili w całym turnieju tylko dwie bramki, a dotarli aż do ćwierćfinału. Nie dali się zaskoczyć m.in. mistrzom świata - Niemcom. Bramki strzelali im jedynie Szwajcarzy i Portugalczycy.

Dla biało-czerwonych spotkanie z Rumunią będzie niezwykle ważne. W tabeli grupy eliminacyjnej zajmują drugie miejsce z dorobkiem siedmiu punktów. Rumuni są na trzeciej pozycji z dwoma "oczkami" mniej. Prowadzi Czarnogóra, która wyprzedza Polaków lepszym bilansem bramek. Co ciekawe strzeliła ich tyle samo (7), straciła jednak aż cztery mniej...

Mecz Polska - Rumunia odbędzie się w piątek (11 listopada). Początek o godz. 20.45. Relacja na żywo na radiozet.pl.

Radio ZET/AN

Więcej: