Robert Lewandowski: W meczu z Rumunią potrzeba spokoju

Robert Lewandowski pojawił się na konferencji prasowej przed meczem Polska - Rumunia w eliminacjach mistrzostw Europy 2018. - Nie możemy się podpalać, trzeba zachować spokój - przyznał w rozmowie z dziennikarzami.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Czy Polska wygra w piątek z Rumunią?

- Mecz z Kazachstanem pokazał, że nie możemy się podpalać, nawet gdy przeciwnik gra ostro i niezgodnie z przepisami. To bardzo ważne, by zachować chłodną głowę. Trzeba wykorzystać słabości rywala. Każdy mecz reprezentacji mobilizuje na bardzo wysokim poziomie - powiedział kapitan naszej kadry.

- Wiadomo, że ostatnio nie graliśmy rewelacyjnie na wyjazdach, ale teraz będzie podobnie, jak na Stadionie Narodowym. Podobna liczba kibiców, klimat. Dla nas to też wyzwanie, by na ciężkim terenie pokusić się o zwycięstwo. Ten mecz też będzie ważny ze względu na datę, trzeba zachować spokój, bo jak jest za dużo emocji, często głowa „paruje”, a w piłce nożnej to niepotrzebne - dodał.

Wypowiedział się także na temat absencji kontuzjowanego Arkadiusza Milika. - Musimy sobie z tym poradzić, poukładać wszystko zarówno w głowach, jak i taktycznie, aby jego absencja wpłynęła na nas w jak najmniejszym stopniu - zaznaczył.

Jak skomentował wydarzenia z ostatniego zgrupowania, podczas którego miało dojść do "alkoholowych posiadówek"? - Każdy z nas popełnia błędy, jesteśmy tylko ludźmi. Zdajemy sobie sprawę, że nie powinno się to zdarzyć, ale wierzę, że wyciągniemy z całej sytuacji pozytywne aspekty i nigdy już się to nie powtórzy. Najważniejsze jest jednak boisko i to, co się na nim dzieje, a tutaj selekcjoner nie miał zastrzeżeń. Jasne, chcielibyśmy, aby wszystko wyglądało idealnie, ale czasami coś może się zdarzyć. Nie ma sensu dłużej ciągnąć tego tematu. Są sprawy, które nie powinny wychodzić poza naszą grupę, jednak nie nad wszystkim mamy kontrolę.

Mecz Polska - Rumunia odbędzie się w piątek (11 listopada). Początek o godz. 20.45. Relacja na żywo na radiozet.pl.

Radio ZET/Łączy Nas Piłka/AN

Więcej: