Nawałka o kadrowiczu: Musieliśmy porozmawiać, przeżywa trudny okres

Adam Nawałka przyznał po meczu ze Słowenią (1:1), że musiał odbyć poważną rozmowę z jednym z kadrowiczów. - On przeżywa trudny okres i wierzę, że wyjdzie z tego obronną ręką - powiedział selekcjoner.

Czy Bartosz Kapustka powinien odejść z Leicester?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Chodzi oczywiście o Bartosza Kapustkę, który minionego lata przeniósł się z Cracovii do Leicester City. W ekipie mistrza Anglii póki co jeszcze nie zadebiutował i musi zadowolić się grą w drużynie rezerw.

- Ta rozmowa zostanie między nami. On przeżywa trudny okres i wierzę, że wyjdzie z tego obronną ręką. Decyzje jego będą bardzo ważne w dalszym rozwoju jego kariery i wierzę, że Bartek będzie w niedługim czasie będzie grał tak, jakbyśmy tego chcieli. On doskonale zdaje sobie sprawę ze swojej sytuacji i sobie poradzi” –- powiedział Adam Nawałka.

Selekcjoner odniósł się też do poniedziałkowego meczu.

- „Był to bardzo wartościowy dla nas mecz. Chcieliśmy zobaczyć, jak wyglądają zawodnicy, którzy wyróżniają się w ligowych rozgrywkach i kandydują do gry w reprezentacji. Stąd takie, a nie inne nasze ustawienie taktyczne i personalne. Chcemy mieć grupę zawodników, która będzie rywalizować o miejsce w szerokiej kadrze, ale także o miejsce w wyjściowej jedenastce. Mecz był toczony w dobrym tempie z bardzo dobrym przeciwnikiem, który jest groźny dla każdego. Słowenia nie przegrała w swojej grupie w eliminacjach do mistrzostw świata i jest kandydatem do awansu. To był dobry sprawdzian z dobrym rywalem” –- przyznał.

Radio ZET/PAP/AN

Więcej: