Gwiazdy pożegnają Pawła Zagumnego w katowickim Spodku

Podczas meczu siatkarskich gwiazd Polska –- Reszta Świata 11 września w katowickim Spodku zakończy reprezentacyjną karierę Paweł Zagumny. „- Lepszego miejsca i okazji nie będzie” –- powiedział rozgrywający, który w biało-czerwonych barwach wystąpił 427 razy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- „Przyjadą zawodnicy, przeciwko którym grałem, których podziwiałem jako młody chłopak, którzy napędzali mnie do rozwoju. Wierzę, że wszystko się uda i będzie to niezapomniane przeżycie. Dla kibiców i dla mnie” –- dodał.

W Spodku pojawią się m.in. Brazylijczycy Giba i Nalbert, Rosjanie Siergiej Tietiuchin i Dmitrij Muserski, Serbowie Vladimir i Nicola Grbicowie, Włosi Andrea Anastasi i Andrea Gardini. Zagra również pochodzący z Kuby Wilfredo Leon, mający polskie obywatelstwo i czekający na formalną możliwość występu w zespole biało-czerwonych.

- „W tej hali wszystko, co najlepsze dla mnie się zaczęło i tutaj się skończy. Pojawią się zawodnicy, od których najpierw zbieraliśmy "baty", co zapoczątkowało drogę do wywalczonego tu mistrzostwa świata w 2014” –- wspomniał Zagumny, który będzie kapitanem zespołu polskich gwiazd.

W antresoli Spodka ustawione zostaną stoiska dla poszczególnych siatkarzy. Kibice będą mogli sobie zrobić z zawodnikami zdjęcia, dostać autograf. Cześć artystyczną wydarzenia wypełnią występy artystów baletowych Teatru Bolszoj i tenora Marka Torzewskiego.

Wstępem do meczu gwiazd będzie sparing beniaminka PlusLigi GKS Katowice, prowadzonego przez byłego kapitana reprezentacji Piotra Gruszkę, z włoską Calzedonią Werona.

- Mam nadzieję, że chłopaki się nie zestresują przed pełną widownią” –- żartował Zagumny.

Są jeszcze bilety do nabycia na to wydarzenie. Najtańsze kosztują 70 zł, najdroższe 130. Aby zasiąść w loży VIP, trzeba liczyć się z wydatkiem 500 zł.

Radio ZET/PAP/KS

Więcej: