Prezydent Andrzej Duda pogratulował sukcesów medalistom z Rio [GALERIA]

Prezydent RP Andrzej Duda podziękował i pogratulował olimpijczykom i paraolimpijczykom za sukcesy na tegorocznych igrzyskach w Rio de Janeiro. Podczas środowego spotkania w Pałacu Prezydenckim wyróżnił także srebrne medalistki Olimpiady Szachowej w Baku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Ogromne podziękowania za ten wysiłek, za wspaniałe wyniki i za tę wielką radość, dumę i satysfakcję, którą przynieśliście państwo nam, tzn. całemu polskiemu społeczeństwu, wszystkim Polakom, nie tylko tym w kraju, ale także tym mieszkającym za granicą - powiedział prezydent Duda.

Polacy wywalczyli łącznie 50 medali na igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich w Brazylii.

- Letnie igrzyska olimpijskie w Rio to 11 medali dla polskiej reprezentacji, czyli dla Polski. Letnie igrzyska paraolimpijskie w Rio to 39 medali, w tym aż 9 złotych i co bardzo mocno chcę podkreślić 19 czwartych miejsc - stwierdził.

Prezydent Duda zadeklarował, że jest przyjacielem polskiego sportu: - Jestem dumny i ogromnie wdzięczny, będą dawał państwu wsparcie wszędzie tam, gdzie tylko mogę.

- Igrzyska olimpijskie to ten kluczowy moment w życiu każdego sportowca, wszyscy przez cztery lata i całe sportowe życie pracują na to, by na ten jednej imprezie osiągnąć jak najwięcej - dodał.

Radio ZET/PAP/KS

Więcej: