KSW 37: Mariusz Pudzianowski rywalem Popka!

Trzech mistrzów i potężne uderzenie w wadze ciężkiej na gali KSW 37, która odbędzie się 3 grudnia 2016 roku w Tauron Arenie w Krakowie. Federacja KSW tradycyjnie już przygotowała na wydarzenie w stolicy małopolski niezwykle mocną kartę walk. W walce wieczoru Mariusz Pudzianowski przywita powracającego do walk MMA rapera Popka.

Kto wygra w walce wieczoru gali KSW 37?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jeden z najpopularniejszych gwiazdorów polskiej sceny muzycznej zdecydował się na powrót do MMA, w którym startował w 2008 roku, i po 8 latach znów podejmie rękawice. Nie będzie to łatwe zadanie, bowiem naprzeciw Popka (2-1, 2 KO) stanie nie kto inny, a najsilniejszy człowiek na świecie. Mariusz Pudzianowski (9-5, 3 KO, 2 Sub) pierwszy raz w karierze będzie musiał podnieść się po dwóch porażkach z rzędu, które zgotowali mu Peter Graham i Marcin Różalski. Bez wątpienia obaj panowie będą niezwykle zmotywowani do tego, aby udowodnić coś fanom mieszanych sztuk walki.

"Król Albanii" ma za sobą trzy walki w MMA. Wszystkie stoczył w Anglii pod pseudonimem Popek Rak - dwie z nich wygrał (z Glenem Reidem i Kevem Simsem), a jedną przegrał (z Sanderem Duyvisem). Karierę sportową zawiesił po zamieszkach, jakie wszczęli jego kibice podczas gali FX3 – Fight Night 9 w Reading, a on sam dostał zakaz toczenia pojedynków na terenie Wielkiej Brytanii. W przeszłości trenował krav magę.

Swoich tytułów w aż trzech mistrzowskich starciach bronić będą natomiast dwaj najdłużej panujący mistrzowie - ciężki Karol Bedorf i półśredni Borys Mańkowski oraz znany ze znakomitych pojedynków w wadze piórkowej Artur Sowiński.

ZOBACZ TAKŻE: Ceny biletów na gale KSW 37

Wcześniej, bo już 1 października w Zielonej Górze, odbędzie się gala KSW 36. W klatce pojawią się m.in. Michał Materla, Mateusz Gamrot i Tomasz Narkun.

Radio ZET/KSW/KS

Więcej: