WTA Tokio: Zacięty bój Radwańskiej, Polka w ćwierćfinale

Rozstawiona z numerem "2" Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Tokio. W drugiej rundzie broniąca tytułu Polka po ponad dwugodzinnej walce pokonała Barborę Strycovą (21. WTA) 6:3, 3:6, 7:5. W ćwierćfinale krakowianka zmierzy się z mistrzynią olimpijska, Monicą Puig (33. WTA).

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Krakowianka często podkreślała, że azjatycka część sezonu należy do jej ulubionych. W samym tylko Tokio dwukrotnie triumfowała (2011 i 2015), a trzeci z finałów przegrała (2012 z Nadia Pietrową). Teraz niewiele brakowało, by pożegnała się z zawodami już na etapie drugiej rundy.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla "Isi", która od razu dała się przełamać rywalce. Szybko jednak odnalazła odpowiedni rytm i zwyciężyła premierową partię 6:3. W drugim secie było podobnie, choć z innym skutkiem - Czeszka uzyskała przewagę na początku i tym razem już jej nie oddała (3:6.).

W decydującej odsłonie było bardzo nerwowo po obu stronach siatki. Od stanu 2:2 żadnej z tenisistek długo nie udawało się zdobyć gema przy swoim serwisie. Niemoc przełamała Radwańska, która objęła prowadzenie 6:5, a po chwili postawiła kropkę nad "i".

W ćwierćfinale krakowianka zmierzy się z mistrzynią olimpijską, Monicą Puig (33. WTA). Portorykanka w drugiej rundzie pokonała brązową medalistkę z Rio de Janeiro, Petrę Kvitovą 1:6, 6:4, 6:4.

Druga runda WTA w Tokio:

Agnieszka Radwańska [2] - Barbora Strycova 6:3, 3:6, 7:5

Radio ZET/KS

Więcej: