Ranking FIFA: Historyczny wyczyn, Polska wyprzedzi potęgę

Reprezentacja Polski na koniec 2016 roku utrzyma 15. miejsce w rankingu FIFA. Pierwszy raz w historii będzie plasować się wyżej niż Włochy, czterokrotny zdobywca tytułu mistrza świata.

Czy w 2017 roku Polska awansuje do czołowej dziesiątki rankingu FIFA?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dla biało-czerwonych to zwieńczenie bardzo udanego roku. Po dobrym występie na Euro 2016, gdzie dotarli do ćwierćfinału, przyszedł udany start w eliminacjach do mistrzostw świata 2018. Teraz utrzymanie najwyższej w historii pozycji w rankingu FIFA.

Reprezentacja Polski w dwóch listopadowych meczach zaliczyła jedno zwycięstwo (3:0 z Rumunią) i jeden remis (1:1 ze Słowenią). Dzięki temu wyprzedzą w rankingu Włochów, którzy we wtorek bezbramkowo zremisowali z Niemcami. Nie oznacza to jednak, że awansują względem ostatniego notowania. Wyprzedzą ich bowiem Chorwaci, którzy wygrali 3:0 z Irlandią Północną.

Biorąc pod uwagę drużyny z Europy podopieczni Adama Nawałki są w chwili obecnej 10. najlepszą ekipą. Jeśli równie dobrą formę prezentować będą w 2017 roku, wówczas mogą pokusić się o wejście do pierwszej dziesiątki w pełnym zestawieniu.

Radio ZET/AN

Więcej: