Ranking WTA: Radwańska wróci na trzecie miejsce

W poniedziałek Agnieszka Radwańska wróci na podium rankingu WTA. Polka awansuje z 4. na 3. miejsce i wyprzedzi Garbine Muguruzę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W walce o trzecią lokatę liczyła się także Simona Halep, ale z tego korespondencyjnego pojedynku zwycięsko wyszła "Isia".

Wszystkie z wymienionych tenisistek rywalizowały w tym tygodniu w chińskim Wuhan. Pierwsza z zawodami pożegnała się Hiszpanka, która w drugiej rundzie przegrała z Jeleną Janković. Po tej wpadce mogła być pewna, że spadnie z podium na rzecz Polki lub Rumunki.

W korzystniejszej sytuacji była krakowianka, ale jej porażka w ćwierćfinale ze Swietłaną Kuzniecową otworzyła nowe możliwości przed Halep. Rumunka miała okazję minąć Radwańską, jednak musiała wygrać ten turniej. Ta sztuka jej się nie uda - w 1/2 wyraźnie lepsza okazała się Petra Kvitova.

Po raz ostatni "Isia" była na podium w czerwcu tego roku. Halep także może być zadowolona ze swojego występu w Chinach, gdyż ostatecznie przypieczętowała swój udział w mistrzostwach WTA w Singapurze. Następna w kolejce do osiągnięcia tego celu jest krakowianka.

O tytuł w Wuhan Kvitova zmierzy się z Dominiką Cibulkovą.

Radio ZET/KS

Więcej: