Real Madryt nie chce kibiców z Polski i ogranicza sprzedaż biletów na mecz z Legią

Real Madryt obawia się polskich kibiców. Ze względów bezpieczeństwa "Królewscy" ograniczyli otwartą sprzedaż biletów na mecz z Legią Warszawa. Spotkanie Real - Legia na Santiago Bernabeu odbędzie się 18 października.

Czy Legia strzeli w meczu z Realem chociaż jednego gola?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Otwarta sprzedaż biletów na stronie Realu Madrytu rusza za dwa dni, ale klub poinformował nas, że będzie ona utrudniona dla osób z Polski. W ten sposób "Królewscy" chcą uniknąć obecności kibiców Legii na sektorach gospodarzy - podała w środę aguilablanca.pl, strona internetowa oficjalnego fanklubu Realu Madryt w Polsce.

Informację o utrudnieniach w zakupie biletów dla kibiców z Polski znajdziemy na oficjalnej stronie Realu Madryt:

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami UEFA, miejsca dla kibiców gości, na które bilety kupić można jedynie przez Legię Warszawa, ze względów bezpieczeństwa będą zlokalizowane w obszarze oddzielonym od reszty widzów. Real Madryt zastrzega sobie prawo do odmowy wejścia na stadion kibicom drużyny gości, którzy nabyli bilety inną drogą niż przez Legię i na miejsca zlokalizowane poza wyznaczoną strefą dla gości - czytamy na realmadrid.com.

To reakcja klubu ze stolicy Hiszpanii na wydarzenia, które miały miejsce podczas meczu Legia - Borussia Dortmund w Warszawie. Na trybunach doszło wówczas do zamieszek, odpalano race i rzucano przedmioty na boisko. W efekcie UEFA zamknęła stadion mistrzów Polski na mecz z "Królewskimi", który w Warszawie odbędzie się 2 listopada.

Real Madryt najwyraźniej robi wszystko (i trudno się temu dziwić), aby nie dopuścić na swoim stadionie do takich scen:

Radio ZET/AN

Więcej: