Rosja do FIFA: Reklamujcie nasz mundial!

Gospodarze piłkarskich mistrzostw świata 2018 Rosjanie żądają od FIFA, by wzmogła działania reklamowe na rzecz mundialu. Prezes rosyjskiej federacji Witalij Mutko chce o tym porozmawiać z szefem międzynarodowych władz Giannim Infantino.

"FIFA powinna zaangażować do reklamy gwiazdy światowego formatu. Krótkie wideo można by puszczać chociażby w przerwach meczów eliminacyjnych do mundialu. To najwyższy czas, żeby coś zaczęło się w tym kierunku dziać" - mówi Mutko, który jest także członkiem Rady FIFA. Dlatego też chce na ten temat porozmawiać na roboczym spotkaniu z Infantino w Kazaniu, dokąd prezydent FIFA przyjeżdża na losowanie grup Pucharu Konfederacji 2017.

"Oczywiście oczekujemy pytań o postępy w budowie obiektów i nasze przygotowania do mistrzostw świata. Ale my także mamy kilka wątpliwości i mam nadzieję, że wszystko zostanie wyjaśnione" - dodaje szef rosyjskiej federacji piłkarskiej.

W piątek w Kazaniu odbyła się próba losowania, oficjalną ceremonię zaplanowano na sobotę. Puchar Konfederacji to turniej towarzyski, który będzie rozegrany w przyszłym roku w czterech rosyjskich miastach. Jest określany jako próba generalna przed mundialem.

Radio ZET/PAP/smr

503 Service Unavailable

Error 503 Service Unavailable

Service Unavailable

XID: 1121397176

Więcej: