Zagranie roku WTA. Cztery nominacje dla Radwańskiej [WIDEO]

WTA ogłosiła plebiscyt na najładniejsze zagranie 2016 roku. Wśród dziesięciu nominowanych akcji są aż cztery należą do Agnieszki Radwańskiej.

Które zagranie Agnieszki Radwańskiej podoba Ci się najbardziej?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Eksperci wielokrotnie podkreślali, że w tzw. "hot shotach" krakowianka nie ma sobie równych i niemal co miesiąc jej zagranie trafia do najlepszej piątki. W tym roku wygrywała w lutym, marcu, czerwcu i w sierpniu. Wszystkie te akcje mają szansę na miano "Shot of the Year".

Głosowane odbywa się w dwóch grupach. W grupie A znalazły się bekhend tyłem do siatki z ćwierćfinału w Doha z Robertą Vinci oraz fantastyczne minięcie z Indian Wells w meczu z Monicą Niculescu, natomiast w grupie B kombinacja skrót-lob w rywalizacji z Coco Vandeweghe z Birmingham i szalona akcja z meczu z Kirstem Flipkens w New Haven.

Wszystkie nominowane akcje zobaczycie na poniższych filmikach.

Polka ma silną konkurencję. W gronie nominowanych są także m.in. Flipkens z ekwilibrystycznym bekhendem z Seulu czy liderka rankingu WTA Angelique Kerber z passing shotem z WTA Finals w Singapurze.

Głosowanie (prowadzone na stronie WTA) w pierwszym etapie trwa do 20 listopada, w drugim, do którego awansują po dwa najlepsze zagrania z każdej z grup, rozpocznie się dzień później i zakończy 28 listopada. Może się więc zdarzyć, że o miano "Shot of the Year" powalczą tylko akcje Agnieszki Radwańskiej.

Krakowianka triumfowała w tym plebiscycie w trzech ostatnich edycjach.

Radio ZET/PAP/KS

Więcej: