Prezes PZPS potwierdza: Trzech kandydatów do zastąpienia Antigi

Prezes Polskiego Związki Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk potwierdził, że ma oferty od trzech trenerów, którzy wyrazili chęć prowadzenia reprezentacji Polski. Wśród nich jest Daniel Castellani, który pracował z kadrą w latach 2009-2010.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pod jego wodzą biało-czerwoni zdobyli mistrzostwo Europy. Następnie zaliczyli jednak nieudany start w mistrzostwach świata. Po nim Argentyńczyk rozstał się z kadrą.

Dwaj inni kandydaci do zastąpienia Stephane'a Antigi, którego kontrakt wygasa wraz z końcem roku, to Bułgar Radostin Stojczew i Włoch Ferdinando De Giorgi.

Ten pierwszy odnosił w przeszłości ogromne sukcesy w siatkówce klubowej. W latach 2009-2011 trzykrotnie sięgał z włoskim Trentino po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Przez dwa lata prowadził też reprezentację Bułgarii. De Giorgi z kolei dał się poznać z bardzo dobrej strony podczas pobytu w Polsce. W tym roku prowadząc ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle zdobył mistrzostwo Polski.

Jacek Kasprzyk potwierdził wpłynięcie ofert od wyżej wymienionych kandydatów w programie "Trzecia Strona Medalu" na antenie Polskiego Radia.

Radio ZET/AN

Więcej: