Gregor Schlierenzauer wrócił na skocznię po prawie rocznej przerwie

Gregor Schlierenzauer po niespełna rocznej przerwie wraca do skoków narciarskich. Austriak szykuje się do startów w nadchodzącym Pucharze Świata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po słabych występach w poprzednim sezonie w styczniu Schlierenzauer ogłosił zawieszenie kariery. W marcu - podczas jazdy na nartach - doznał zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie. Przez to nie pojawił się na skoczni przez 10 miesięcy.

Jak poinformowały jednak austriackie media, "Schlieri" wrócił do treningów. Na początku oddał kilka skoków, aby sprawdzić, w jakim stanie znajduje się jego kolano. Teraz ma przygotowywać się do startów w Pucharze Świata 2016/2017.

14 listopada odbędzie się konferencja prasowa z jego udziałem. Wówczas poznamy szczegóły jego planów na najbliższe miesiące.

Schlierenzauer mimo zaledwie 26 lat jest jednym z najbardziej utytułowanych skoczków narciarskich w historii. W swoim dorobku ma cztery medale olimpijskie, sześć złotych medali mistrzostw świata, cztery złote medale mistrzostw świata w lotach, dwie Kryształowe Kule za zwycięstwa w Pucharze Świata i dwa wygrane Turnieje Czterech Skoczni.

Radio ZET/AN

Więcej: