Skoki narciarskie: Stoch liderem, celem dwóch zawodników w "10" PŚ

W najbliższy weekend startuje Puchar Świata w skokach narciarskich. Pełen optymizmu przed pierwszymi zawodami w sezonie 2016/2017 jest trener polskiej kadry Stefan Horngacher.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Wiem, że wykonaliśmy świetną pracę. Grupa była chętna, nie było kontuzji, każdy z zawodników bardzo dobrze trenował w okresie przygotowawczym, nie mieliśmy problemów z pogodą, oddaliśmy tyle skoków, ile chcieliśmy. Nie mam żadnych powodów do obaw i nie mogę się doczekać pierwszego startu - powiedział w rozmowie z PAP.

Jakie cele stawia zawodnikom na ten sezon? - Będę bardzo zadowolony z tego, jeśli na koniec dwóch zawodników będzie w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - zaznaczył.

Dodał też, że gdyby miał postawić na jedną osobę w roli lidera kadry, to wskazałby na Kamila Stocha. Ponadto podkreślił, że bardzo dobrą formą przed startem sezonu wykazują się Maciej Kot i Dawid Kubacki.

Pierwszy konkurs Pucharu Świata 2016/2017 odbędzie się w piątek na skoczni w Kuusamo (Finlandia). Początek o godz. 17.00.

Radio ZET/PAP/AN

Więcej: