Sądny dzień dla imprezowiczów z kadry? Boniek spotka się z Nawałką

W środę dojdzie do spotkania prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka z selekcjonerem reprezentacji Adamem Nawałką. Tematem rozmów będzie "afera alkoholowa" podczas ostatniego zgrupowania kadry w Warszawie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Nawet jeśli panowie dojdą dziś do porozumienia w sprawie konsekwencji dla imprezowiczów, o swoich wnioskach mają poinformować dopiero w czwartek w oficjalnym oświadczeniu bądź podczas konferencji prasowej.

W ubiegłym tygodniu "Przegląd Sportowy" ujawnił kulisy ostatniego zgrupowania reprezentacji Polski. Pomiędzy spotkaniami z Danią i Armenią kilku piłkarzy do wczesnych godzin porannych grało w karty przy alkoholu, jeden z nich mocno przeholował i wymiotował, a innego trzeba było dobudzać na analizę starcia ze Skandynawami.

Zbigniew Boniek zapowiedział, że sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan, a Adam Nawałka, który oficjalnie nie komentował tej sytuacji, ponoć bardzo się zdenerwował tymi doniesieniami. Wiadomo tylko tyle, iż wewnętrzne śledztwo, w trakcie którego korzystano m.in. z monitoringu w hotelu, potwierdziło informacje "PS".

Na liście "zagrożonych" sankcjami znaleźli się Artur Boruc, Łukasz Teodorczyk oraz dyrektor reprezentacji Tomasz Iwan, ale sprawa dotyczy większej grupy zawodników, także tych z podstawowego składu. Co zrobi Nawałka? Trudno powiedzieć - decyzję być może poznamy jutro, a być może dopiero w chwili, kiedy selekcjoner ogłosi powołania na mecze z Rumunią i Słowenią. Scenariuszy jest kilka - od wyrzucenia z kadry imprezowiczów po ostrzeżenie.

W meczach z Danią i Armenią reprezentacja Polski zdobyła komplet sześciu punktów. Ze Skandynawami wygrała 3:2, a z Armenią bardzo szczęśliwie 2:1. Cztery z pięciu goli zdobył Robert Lewandowski, on także miał udział przy samobójczym trafieniu Ormianina.

Mecz Rumunia - Polska w eliminacjach mistrzostw świata Rosja 2018 odbędzie się 11 listopada z Bukareszcie.

Radio ZET/Przegląd Sportowy/KS

Więcej: