Stephane Antiga zostanie na stanowisku?

Nie prowadzimy żadnych formalnych bądź nieformalnych rozmów/spotkań z kandydatami na stanowisko trenera seniorskiej reprezentacji - poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej. W mediach trwają spekulacje odnośnie przyszłości obecnego szkoleniowca Stephane'a Antigi.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po sierpniowych igrzyskach w Rio de Janeiro, w których biało-czerwoni odpadli w ćwierćfinale, rozpoczęły się rozważania, czy Antiga w przyszłym roku nadal będzie prowadził polski zespół. W prasie pojawiały się nazwiska trenerów - głównie zagranicznych  - którzy mieliby być kandydatami do zastąpienia Francuza. PZPS piątkowym oświadczeniem odciął się od tych spekulacji.

- Doniesienia medialne w tym zakresie nie mają pokrycia w faktach. W oficjalnym komunikacie poinformujemy o ewentualnym rozpoczęciu procedury wyboru nowego szkoleniowca - napisano na stronie federacji.

40-letni Antiga został wybrany na trenera biało-czerwonych jesienią 2013 roku. W pierwszym sezonie zdobył z podopiecznymi podczas odbywających się w Polsce mistrzostw świata złoty medal. W kolejnych ważnych imprezach jego drużyna nie odnosiła już takich sukcesów.

Radio ZET/PAP/KS

Więcej: