"Wszystkiego najlepszego Polsko!". Sportowcy pamiętają o Święcie Niepodległości

Joanna Jóźwik, Ewa Swoboda, Arkadiusz Milik, Jakub Błaszczykowski i wielu innych - sportowcy w mediach społecznościowych publikują zdjęcia i wpisy z okazji Święta Niepodległości.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Nie wszyscy tego dnia mają wolne - piłkarską reprezentację Polski czeka dziś arcyważny mecz eliminacji mistrzostw świata z Rumunią. Biało-czerwoni zagrają na wyjeździe, w Bukareszcie, z dala od ojczyzny, ale nie zapomnieli o tej niezwykłej dacie w historii kraju. - Podwójna motywacja! - napisał Jakub Błaszczykowski. - 11.11.1918! Nigdy nie zapominaj kim jesteś, skąd pochodzisz - podkreślił nieobecny z drużynie narodowej z powodu kontuzji Arkadiusz Milik.

O Święcie Niepodległości pamiętają także ci, którzy ciężko trenują przed nowym sezonem bądź są w trakcie rozgrywek. - Wszystkiego najlepszego z okazji Święta Niepodległości! POLSKA! - napisała najlepsza polska sprinterka, jeden z największych talentów w rodzimej lekkiej atletyce, Ewa Swoboda. Podobny post zamieściła piąta zawodniczka igrzysk olimpijskich w biegu na 800 m, Joanna Jóźwik.

- 11 listopada - Święto Niepodległości, to okazja, aby przypomnieć sobie, że uczucie startowania dla Polski i z orzełkiem na piersi JEST WSPANIAŁE! - zauważyła reprezentantka Polski w biegach średniodystansowych, Angelika Cichocka.

Urodzona w Maroku Sofia Ennaoui przypomniała słowa Józefa Piłsudskiego: - Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem - staje się jedynie zbiorem ludzi zajmujących dane terytorium - napisała i dodała, że jest dumna z możliwości reprezentowania Polski.

Wpisy z okazji Święta Niepodległości znajdziemy również na profilach Marcina Gortata, Zbigniewa Bońka czy Artura Szpilki, a także na fanpage'ach klubowych, m.in. Legii Warszawa, Skry Bełchatów i Wisły Kraków.

Radio ZET/KS

Więcej: